Lombard Ładowanie

AKTUALNOŚCI

LOMBARD ŚWIAT SIĘ ZATRZYMAŁ 2020

Blog Image

W otulinie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego na pograniczu województwa Wielkopolskiego i Lubuskiego, gdzie wykryto pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce, w trakcie “kwarantanny narodowej”, zespół Lombard stworzył poruszającą balladę „Świat się zatrzymał” muzyka Grzegorz Stróżniak, słowa Marta Cugier. 

Inspiracją do napisania tekstu, był fragment homilii Papieża Franciszka wygłoszonej podczas niezwykłego nabożeństwa na pustym Placu Świętego Piotra 27 marca 2020 roku: 

„Panie, dziś wieczorem Twoje Słowo uderza i dotyka nas wszystkich. W tym naszym świecie, który kochasz bardziej niż my, ruszyliśmy naprzód na pełnych obrotach, czując się silnymi i zdolnymi do wszystkiego. Chciwi zysku, daliśmy się pochłonąć rzeczom i oszołomić pośpiechem. Nie zatrzymaliśmy się wobec Twoich wezwań, nie obudziliśmy się w obliczu wojen i planetarnych niesprawiedliwości, nie słuchaliśmy wołania ubogich i naszej poważnie chorej planety. Nadal byliśmy niewzruszeni, myśląc, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie.”

Kiedy „świat się zatrzymał”, a służby medyczne na całym świecie toczyły heroiczną walkę o zdrowie i życie nas wszystkich,  ludzie wydobyli z siebie wszystko to co najpiękniejsze. Pomagali służbom, osobom starszym, potrzebującym, sobie nawzajem. Zgłaszali się do pomocy w szpitalach i ośrodkach najbardziej narażonych na rozwój epidemii. Ruszyły zbiórki pieniędzy na walkę z COVID 19. Ludzie stali się bardziej życzliwi. Dzieliliśmy się dobrem.  Wielu z nas uświadomiło sobie również to, że w życiu najważniejsza są uczucia, bliskość, czułość, troska, miłość, przyjaźń, rodzina… i wszyscy życzyliśmy sobie zdrowia… 

„Świat się zatrzymał”

muzyka Grzegorz Stróżniak, słowa Marta Cugier - zespół LOMBARD

gościnnie Agata Lejba - Migdalska – sopran

REALIZACJA DŹWIĘKU Mirosław Wdowczyk

PRODUKCJA SHOW TIME music production