Lombard Ładowanie

AKTUALNOŚCI

24 stycznia 2016 g.17 35 LAT LOMBARD W FILHARMONII - ZAPRASZAMY!!!

Blog Image
24 stycznia 2016 o godzinie 17.00 w jednej z najnowocześniejszych i najpiękniejszych Filharmonii w Polsce im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbędzie się inauguracja roku jubileuszowego zespołu LOMBARD. LOMBARD z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii i Big Bandu pod dyrekcją Jana Zeylanda zagra dwugodzinny koncert 35 lat LOMBARD W FILHARMONII: „Muzyka bez granic". 
KONCERT 35 LOMBARD W FILHARMONII "Muzyka bez granic" to energia znanych i lubianych przebojów zespołu Lombard zaklęta w niezwykłym projekcie w wykonaniu Orkiestry Filharmonii w Szczecinie, zespołu Lombard, w najdłużej istniejącym składzie w historii: Marta Cugier - śpiew, Grzegorz Stróżniak - śpiew, instrumenty klawiszowe lider, Daniel GOLA Patalas - gitara, Michał GUMA Kwapisz - kontrabas, bas, Mirosław Kamiński – perkusja, Big Bandu pod dyrekcją Jana Zeylanda aranżera i pianisty jazzowego. 
Na scenie spotkają się 3 żywioły: klasyka, jazz i rock. Okazją do powstania tego unikatowego projektu jest 35 rocznica powstania zespołu Lombard, który swoją sławę zawdzięcza m.in. zrealizowanej w Filharmonii Szczecińskiej płycie „Live" uznawanej za jedną z najlepszych płyt koncertowych w latach '80 w Polsce. Tym razem energia rockowej muzyki progresywnej, znanych i kochanych przebojów zespołu Lombard od 1981 do dziś, spotka się z lirycznymi brzmieniami instrumentów smyczkowych, porywającymi dźwiękami instrumentów dętych. Muzycy na scenie udowodnią, że muzyka nie ma granic, a będzie to piorunujący miks dla fanów dobrej muzyki. 
W 2016 roku oprócz corocznych koncertów plenerowych LOMBARD SHOW zespół zaplanował kilkanaście koncertów 35 LOMBARD W FILHARMONII "Muzyka bez granic".Muzycy podkreślają, że koncert w Filharmonii Szczecińskiej jest pierwszym i najważniejszym z jubileuszowej trasy koncertowej. 
Zagra zespół LOMBARD w najdłużej istniejącym składzie w historii: Marta Cugier – śpiew, Grzegorz Stróżniak - śpiew, instrumenty klawiszowe, LIDER, Daniel GOLA Patalas – gitara, Michał GUMA Kwapisz - kontrabas, bas,Mirosław Kamiński – perkusja. Z towarzyszeniem ORKIESTRY SYMFONICZNEJ FILHARMONII W SZCZECINIE i BIG BANDU POD dyrekcją JANA ZEYLANDA w składzie: Jan Zeyland - fortepian, Tomek Orłowski - trąbka, Sebastian Sołdrzyński - trąbka, Maciej Gwóźdź - trąbka, Jarek Wachowiak - saksofon, Jasiu Adamczewski - saksofon, Robert Borys Błoszyk - saksofon, Józek Zatwarnicki - puzon, Piotrek Banyś - puzon, Andrzej Mazurek - instrumenty perkusyjne. 

W styczniu 2016 roku odbędzie się również premiera płyty LOMBARD Swing,  czyli największe przeboje w wykonaniu zespołu LOMBARD i Big Bandu pod dyrekcją Jana Zeylanda. 

KUP BILET: 
http://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/268-35_lat__Lombard_w_Filharmonii